PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Lublinie powstanie park handlowy o powierzchni 13 000 mkw.

Property News 3 marca 2015 14:56

Interbud-Lublin S.A., właściciel terenu inwestycyjnego przy ul. Gęsiej w Lublinie zdradził szczegóły dotyczące budowy nowego parku handlowego. W planach jest powstanie łącznie 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Obok sklepu Selgros, Bricoman, Decathlon oraz Agata Meble postanie Retail Park o łącznej powierzchni 13 000 mkw. Projektowany budynek będzie podzielony na 10 części. Jak informują przedstawiciele inwestora, są one w większości zarezerwowane.

Za projekt odpowiada Pracownia Stelmach i Partnerzy, która była również autorem centrum handlowego Felicity oraz Tarasy Zamkowe w Lublinie.

- Lublin jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce i cieszymy się, że możemy się do tego przyczynić - informuje wiceprezes Interbud-Lublin S.A. Krzysztof Jaworski który odpowiada za całą inwestycję Parku Handlowego.

Retail Park skomercjalizuje warszawska spółka Pro Value której eksperci zdobywali doświadczenie przy komercjalizacji obiektów handlowych o łącznej powierzchni najmu ok. 573 tys. mkw., a także realizowali plany ekspansji krajowych i międzynarodowych sieci handlowych.

- Jednym słowem wszystko, czego potrzebują mieszkańcy nowych osiedli, a jak wiemy jest ich w tym rejonie coraz więcej - dodaje prezes zarządu firmy.

Na terenie nieruchomości przez lata planowano budowę dużej inwestycji handlowej - Ilumina Park. W 2013 roku Interbud podpisał przedwstępną umowę sprzedaży 2-hektarowej działki, na której miał powstać projekt, ze spółką Blue Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane