PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W marcu na kompleksie Poznań City Center zawiśnie wiecha

Property News 3 stycznia 2013 10:41

Do końca stycznia br. zostaną ukończone prace związane z budową żelbetowej konstrukcji Poznań City Center. Wznoszone przez spółkę TriGranit Development Corporation obiekty, tworzące Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, będą w tym czasie ukończone w stanie surowym otwartym. W marcu planowane jest zawieszenie wiechy.

W ostatnich dniach 2012 w okolicach Mostu Dworcowego wprowadzono zmienioną organizację ruchu w związku z rozpoczęciem budowy dróg dojazdowych do Poznań City Center. Na razie, dzięki sprzyjającej pogodzie wszystkie prace udaje się realizować zgodnie z przyjętym harmonogramem. Na placu budowy każdego dnia uwija się około tysiąca pracowników, swoje prace prowadzi kilkanaście firm wykonawczych. Oddanie do użytku Poznań City Center zaplanowano na IV kwartał 2013 roku.

Bez żadnych opóźnień prowadzone są prace związane z budową centrum handlowego Poznań City Center, nowego dworca autobusowego i parkingu. Trzykondygnacyjny parking samochodowy na tysiąc aut, wznoszony nad czynnymi torami, obsługującymi krajowy i międzynarodowy ruch pasażerski pociągów jest, w części konstrukcyjnej bliski ukończenia. Do wbudowania w peron III pozostały tylko trzy słupy. Reszta konstrukcji nośnej na peronach I i II jest już gotowa.

W budynku przyszłej galerii handlowej Poznań City Center trwa montaż konstrukcji dachu; ok. 25 proc. powierzchni galerii znajduje się już pod dachem. Wewnątrz obiektu powstają sukcesywnie ścianki działowe, lada moment rozpocznie się montaż instalacji wewnętrznych, na najniższym poziomie trwają przygotowania do wylania posadzek. Po przerwie świąteczno-noworocznej wznowiono prace związane z dokończeniem przeszklenia ażurowej konstrukcji dachu. Największymi szklanymi taflami zamknięty zostanie zachodni fragment PCC (bezpośrednio nad nowym dworcem PKS).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane