PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

W niemieckim Realu ceny o 30 proc. niższe niż w polskim

Autor: gazeta.pl/Fakt 29 maja 2013 09:38

Zakupy w hipermarkecie Real w Niemczech są dużo tańsze niż w Polsce - donosi "Fakt", którego reporter zrobił zakupy w niemieckim Schwedt, a następnie kupił te same produkty w polskim sklepie tej samej sieci. Różnica na tym samym koszyku zakupów wyniosła 67,15 zł - donosi gazeta.pl

W Niemczech istnieje duża konkurencja i to przede wszystkim dyktuje niższe ceny - mówi prof. Stanisław Slejterski z Katedry Bankowości i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego w rozmowie z "Faktem".

Zdaniem Michała Koleśnikowa z BGŻ, Niemcy na tle Europy nie są bardzo drogim krajem, a wynika to głównie z dużego udziału hard dyskontów, gdzie jest duża presja na niską marżę w handlu detalicznym. To ogromny rynek i wielka skala działania, co pozwala firmom na oszczędności na poziomie przetwórstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • PK 2013-06-04 10:40:59

  Nie rozumiem komentarzy poniżej. Jeśli na coś to jest dowód, to na to, że w Polsce są dużo wyższe podatki. I tak właśnie jest. Płacimy sporo wyższy PODATEK KORUPCYJNY (sic!) Przecież wiemy jak to wszystko trzeba sobie załatwić. Poza tym podatki od pracy są zdaje się w obu krajach porównywalne. VAT niewiele wyższy, za to jak u nas skomplikowany. To kolejny podatek - czas spędzony na papierologii. Nie żyjemy w gospodarce wolnorynkowej, tylko w USTROJU BIUROKRATYCZNYM. 75% owoców mojej pracy oddać zmuszony jestem co miesiąc panom, którzy to marnują, a mnie ochłapy dają.

 • b. prac sieci spec. HACCP 2013-05-30 18:35:45

  Witam- nie tylko tańsze produkty ale i lepszej jakości!!!(nie tylko proszki ale i produkty tej samej marki wyprodukowane przez naszych producentów)Ze konkurencja, czyli tańsze a sprzedający ma niższy zysk i wszyscy (na zachodzie) zadowoleni i funkcjonują a przecież mogliby drożej bo i siła nabywcza klienta jest większa!!! No ale tam zasady i polityka handlu są normalne. U nas jest wiele sieci handlowej choćby właśnie Biedronka a ceny jakie oferuje handel są w relacji siła nabywcza klienta a koszt wyprodukowania nierealne i obliczone na ogromny zysk sprzedającego.

  Ale jak maniak będę powtarzał to właśnie ta niezasłużona czasami horrendalna marża ma powetować-zbilansować stratę sieci w ich macierzystych sieciach u siebie np. w Niemczech.Na to wszystko pozwala nasi rządzący ale i my sami godząc się na zakupy w tych sieciach. Niemiec jak ma do wyboru na zakup u siebie w sklepie niemieckim czy innej zagranicznej sieci na pewno kupi w swojej sieci.Aż się prosi o ogólnopolską postawę KUPUJĘ POLSKIE BO "DOBRE" nie "BO POWINIENEM" !!!

 • bolo 2013-05-30 10:34:55

  a w Polsce nie ma konkurencji? Biedronki za każdym rogiem i całe mnóstwo innych mniejszych lub większych sieciowych sklepów. My po prostu pozwalamy sobie na taką a nie inną politykę ...zarobki Polaków są kilka razy mniejsze niż np. Niemców a ceny w Polsce jedne z najwyższych w Europie. Wszyscy to wiedzą zwłaszcza rządzący tym krajem ale wszyscy udają ,że nic się nie dzieje

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane