W Nysie nie powstanie galeria Dekada

Autor: interia360.pl 6 października 2014 13:35

Radni rządzącej koalicji zagłosowali przeciwko zmianie planu zagospodarowania przestrzennego przy ulicy Kolejowej. To oznacza, że w Nysie nie powstanie galeria handlowa Dekada. Zdaniem ekonomistów taka decyzja władz miasta może przynieść duże szkody w dalszej perspektywie.

W sprawie galerii handlowej pojawiło się tzw. „drugie dno". Radny Przemysław Dziaduś zawiadomił prokuraturę, że jeden z burmistrzów - Piotr Walach - jeszcze przed glosowaniem mówił publicznie, że zmiana planu nie jest korzystna dla gminy, bo wówczas gmina straci na działkach, które chce sprzedać w rynku.

Inną kwestię poruszył właściciel spółki Dekada - Aleksander Walczak. Według niego w Nysie doszło do zawarcia układu biznesowo-politycznego, który chroni kilku właścicieli małych obiektów handlowych w centrum miasta kosztem przedsiębiorców. W tej chwili wynajęcie pomieszczeń na prowadzenie działalności gospodarczej w centrum Nysy jest bardzo drogie. Wynika to ze zbyt małej liczby takich lokali. W dodatku większość tych obiektów należy do kilku osób. Osoby te - zdaniem prezesa Walczaka - mają silne wpływy w obecnej władzy miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Malbork 2014-12-28 15:18:52

  Szkoda, że Malbork nie jest jak Nysa i ponownie dogadał się z Dekada :/

 • Michał 2014-10-07 16:21:23

  Zgadzam sie z przedmówcą !

  Nasi sklepikarze chociaż odprowadzają podatki do naszej gminy a nie na Cypr jak Dekada:)))) szkoda gadać Cwaniaki!

 • Olek 2014-10-07 15:21:13

  Właściciele Dekady wymuszają od władz zmiany przestrzennego zagospodarowania terenu w sposob bardzo nachalny i bezczelny co nie podoba sie mieszkańca całej Nysy .Kupili działkę pod budowe hotelu i rzecz jasna na taki obiekt mają zgodę.Cechuje ich zażarta gonitwa o to aby podwoić wartość swojego terenu,myślą ,ze radni dadzą sie na to nabrać,niestety Nysa nie taka głupia ....!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane