PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie galeria handlowa z Lidlem

Autor: echodnia.eu 7 czerwca 2016 10:27

W ciągu półtora roku, na placu u zbiegu ulic Kilińskiego, Focha i Alei 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim, powstanie nowa galeria handlowa. Będzie miała powierzchnię użytkową - ponad 12 tys. mkw. Prace budowlane mają ruszyć w lipcu - podaje echodnia.eu.

Firma Publima, której właścicielami są bracia znani świętokrzyscy przedsiębiorcy Piotr i Grzegorz Lichota, kupiła w 2012 roku od gminy Ostrowiec działkę za około 4 miliony złotych, z zamiarem budowy tam galerii handlowej. 

Dziś już wiadomo, że nowa galeria będzie miała w jednej części trzy, a w drugiej cztery kondygnacje, połączone łącznikiem o powierzchni użytkowej 12 057 mkw. wraz z pomostem parkingowym. Obecnie został zakończony etap formalno-prawny i rozpoczęto przygotowanie terenu pod budowę inwestycji. Prace budowlane ruszą najprawdopodobniej w lipcu.

Równolegle do przygotowań do budowy, prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami powierzchni handlowych w galerii. Większość nazw marek zachowana jest w tajemnicy. Publima ma już jednak podpisaną umowę z siecią sklepów Lidl. Planowane jest też otwarcie Kina 5 D, planetarium, jak również miejsca zabaw dla dzieci. - Nazwa galerii związana będzie z sieciowym produktem tj. Parkiem Dziedzictwa Ziemi Świętokrzyskiej – Parkiem Legend i Czarów, multimedialnym obiektem poświęconym naszemu regionowi, który to znajduje się w fazie projektu - dodaje Dorota Grabska, manager projektu.

Zakończenie prac i oddanie I części galerii do użytku zaplanowano na koniec roku 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane