PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Paczkowie powstanie galeria handlowa

Property News 7 lutego 2014 10:46

W samym centrum Paczkowa, u zbiegu ulic Daszyńskiego i Sienkiewicza, powstanie nowa galeria handlowa. Projekt pod nazwą Galeria Carcassone zaplanowano na terenie o powierzchni 15 tys. mkw.

Galeria Carcassonne jest pierwszym projektem obiektu komercyjnego o tak dużej powierzchni w tym rejonie i jest w całości wznoszona przez prywatnego inwestora.

Budowa Galerii będzie etapowana. Najpierw powstanie jeden budynek, o powierzchni ok. 2500 mkw., w którym zaplanowano market spożywczy, samoobsługową drogerię, wielkopowierzchniowy sklep branży AGD RTV, sferę restauracyjną oraz wiele punktów handlowo-usługowych. Do obiektu będzie przylegał parking.

W kolejnych etapach powstanie strefa usługowa z częścią fitness oraz hotel z usługami SPA i centrum konferencyjno-biznesowym.

Jak informuje inwestor, planowany czas oddania pierwszego etapu do eksploatacji to przełom trzeciego i czwartego kwartału 2015 roku, zaś zakończenie całości prac to końcówka 2018 roku.

- Paczków to ważne miejsce w regionie i zdecydowanie dobre miejsce do inwestowania. Miasto rozwija się i potrzebuje nowoczesnego centrum skupiającego lokalny handel detaliczny. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie powstanie wiele nowych form przedsiębiorczości oraz że stworzymy nowej miejsca pracy dla lokalnej ludności - wyjaśnia Wiesław Wójcik, prezes spółki Corpo.

- W naszych planach zakładamy, że będzie to bardzo charakterystyczny obiekt, który szybko stanie się wyróżnikiem Paczkowa i jednocześnie centrum życia komercyjnego. Pamiętajmy też, że pasaż handlowy jest często miejscem spotkań towarzyskich dla okolicznych klientów, których liczbę oceniamy na ok. 150 tys. osób - dodaje.

Projekt Galerii nawiązuje do historii i tradycji rejonu i wkomponowuje się w zabytkowy charakter okolicy. Elewacja centrum została zaprojektowana, tak aby korespondować z historycznymi zabudowaniami - murami obronnymi. Również od strony wizualnej, w zakresie logo, wystroju wnętrza i elementów komunikacji projekt został stworzony z myślą o średniowiecznych korzeniach miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Giguń 2014-02-10 12:44:38

    Co to za nazwa Carcassonne czy my zawsze musimy kogoś kopiować. Nie może być po prostu Galeria Paczków? Było by to z szacunkiem dla tego pięknego przecież miasta a tak mamy podróbę czegoś co z Polską, Śląskiem nie ma nic wspólnego. Mi np.: bardziej podoba się Paczków niż Carcassonne które jest szare. Paczków jest kolorowy a jak więcej budynków wyremontują to będzie dużo cieplejszym miastem niż to we Francji. Paczków nie ma nic wspólnego z Carcassonne a to że ma mury to nic nie znaczy. Wiele miast ma mury miejskie.    Czas wyleczyć się z kompleksów i promować to co mamy a mamy wiele tylko jeszcze nie potrafimy tego pokazać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane