PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W październiku rusza konkurs o dotacje dla małych i średnich firm

Autor: dlahandlu.pl 18 lipca 2012 14:59

15 października 2012 rusza ostatni w tym roku konkurs w ramach Działania 8.2 PO IG, które wspiera wdrożenia IT typu B2B w firmach. Przedsiębiorcy m.in. z branży handlowej mogą liczyć nawet na 2 mln zł dofinansowania na swój projekt.

O dotacje mogą starać się firmy z sektora MSP, zatrudniające nie więcej niż 250 osób na pełnych etatach, a ich roczny obrót nie przekracza 50 mln EUR, bądź całkowity bilans roczny nie jest większy niż 43 mln EUR. Te wymogi powinny być spełnione w ostatnim zamkniętym roku obrotowym. Przyszli wnioskodawcy muszą wykazać, że ich projekt realizuje procesy biznesowe z zakresu Business to Business. Niezależnie od branży czy rodzaju działalności (produkcja, handel lub usługi) powinni prowadzić stałą współpracę z minimum dwoma innymi firmami, a informatyzacja tych działań ma stanowić treść przyszłego projektu. Chodzi tu zarówno kluczowych dostawców, odbiorców, dystrybutorów, jak i kooperantów czy podwykonawców. Ważne, by ich wspólne działania były potwierdzone umowami. - Optymalna ilość to 2 - 4 partnerów. Warto też podkreślić, że szczególną wartość mają umowy o współpracy obejmujące minimum dwa lata kooperacji, a także umowy z partnerami zagranicznymi, które są nagradzane dodatkowymi punktami - wyjaśnia Rafał Olszowski z firmy Semper Omni, która specjalizuje się w usługach doradczych związanych z wykorzystywaniem środków pomocowych Unii Europejskiej.

Unijne pieniądze z Działania 8.2 mogą być przeznaczone na wszystkie wdrożenia, które dotyczyć będą wewnętrznego procesu organizacji pracy firmy. Chodzi głównie o integrację nowego oprogramowania z istniejącymi i działającymi już u wnioskodawcy i partnerów systemami informatycznymi. Czas trwania realizacji całego projektu nie może przekroczyć 24 miesięcy.

Na trzeci i ostatni w tym roku konkurs w ramach Działania 8.2 przewidzianych jest 390 mln zł. Przedsiębiorcy mogą składać wniosek o wsparcie od 20 tys. do 2 mln złotych. Standardowy budżet projektu wynosi ok. 500 tys. zł. netto, co przy przyjęciu średniej stawki dofinansowania 63% daje dotację na poziomie 315 tys. zł.  Wnioski w III naborze konkursu będzie można składać do 9 listopada 2012.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    24,90

  • Śr

    17,13

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane