PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W pół roku sieć PRIM powiększyła się o 13 placówek. Przejęła sieć Bliski

Autor: dlahandlu.pl 11 lutego 2014 10:43

W pół roku sieć PRIM powiększyła się o 13 placówek. Przejęła sieć Bliski

Od połowy roku 2013, kiedy sieć PRIM (należąca do SPS Handel) powiększyłą się z 5 do 18 placówek, m.in. dzięki przejęciu lokalnej podlaskiej sieci Bliska oraz wejściu do 2 lokalizacji, w których wcześniej działały sklepy Carrefour Express.

Sieć sklepów Bliski liczyła 5 placówek w Białymstoku, Kuźnicy, Grajewie, Michałowie i Sokółce. Dodatkowo w dwóch lokalizacjach gdzie działał wcześniej Carrefour Express także pojawiły się loga sieci PRIM (Ząbki i Maków Mazowiecki).  

PRIM to w założeniu sieć dyskontowa uruchamiana na początku w rejonie północno-wschodniej Polski, która ma być obecna w całym kraju. PRIM to sklepyT o powierzchni do 1000 mkw.

SPS Handel S.A. to firma zajmująca się od 1998 roku dystrybucją produktów spożywczych w całym kraju. Zaopatruje hurtownie, sieci handlowe oraz odbiorców detalicznych. Od początku swojej działalności jest również eksporterem do krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Od 1998 roku zarządza też własną siecią sklepów pod marką „Zielony Market". Pod koniec 2010 roku firma pozyskała partnera finansowego - grupę Resource Partners. Na mocy umowy fundusz objął mniejszościowy pakiet akcji SPS Handel S.A. o wartości 60 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,59

  • Śr

    2,70

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane