W Polsce działa ponad 600 sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży ekożywności

Autor: www.dlahandlu.pl 16 lutego 2016 10:03

Według danych Organic Farmy Zdrowia w 2015 roku polski rynek handlu detalicznego produktami rolnictwa ekologicznego szacuje się na około 800 mln zł, tj. 0,4% całego polskiego handlu detalicznego produktami spożywczymi. Przeciętne wydatki 1 mieszkańca Polski na produkty ekologiczne to około 18 zł, czyli 4,35 EUR rocznie.

- Przewiduje się, co najmniej 15-20% wzrost rynku przez najbliższe kilkanaście lat. Pierwszy miliard złotych powinien zostać osiągnięty w 2017 roku. Możliwy jest też scenariusz, jaki miał miejsce w wielu krajach (ostatnio w Szwecji i Norwegii), że przez kilka lat wzrost rynku będzie wynosił nawet 50 i więcej % rocznie - podaje firma.

Według danych OFZ, w Polsce Istnieje ponad 600 sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży ekożywności, 3 sieci specjalistycznych sklepów ekologicznych (Organic Farma Zdrowia S.A., Żółty Cesarz i Natu), 20-stu wyspecjalizowanych dystrybutorów produktów rolnictwa ekologicznego oraz tysiące półek z produktami rolnictwa ekologicznego lub „wysp ekologicznych” w sklepach spożywczych handlujących żywnością konwencjonalną (między innymi: Piotr i Paweł, Alma, Marcpol, Auchan, Carrefour, Real, Makro, Intermarche, Tesco, Społem, Rossman i wiele innych). Organizowanych jest też coraz więcej stałych, regularnie powtarzanych lub okazjonalnych straganów lub bazarów z ekologiczną, naturalną i regionalną żywnością.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • krystyna 2016-02-16 20:13:53

  Wspaniale!! taka wiadomosc to balsam na serce,bo jak przyjade do Polski to bede mogla zajadac sie dobrym jedzeniem. Trzeba popierac tych rolnilow i lupowac tyk te produkty zeby zmusic do przestania produkcji modyfikowanej zywnosci i przestac sprowadzac te swinstwo z USA i Kanady

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,19

 • Śr

  4,27

 • Min

  3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane