W polskich kurortach narciarskich zapłacono bezgotówkowo ponad 1,1 miliona razy

Autor: dlahandlu.pl 21 marca 2016 13:36

Blisko 77 mln zł Polacy wydali w te ferie zimowe płacąc kartą w popularnych miejscowościach narciarskich. Łączna wartość transakcji w poddanych analizie lokalizacjach wzrosła o 13% w porównaniu z poprzednimi feriami zimowymi i aż o 45 proc. w porównaniu z sezonem 2013/2014. Płatności zbliżeniowe stanowiły prawie połowę (45 proc.) transakcji dokonanych w zbadanych górskich miejscowościach.

Istotny wpływ na wynik miał fakt, że w tym sezonie po raz pierwszy firma Polskie ePłatności umożliwiła samoobsługowe, bezgotówkowe zakupy karnetów na wyciągi narciarskie na Gubałówkę, Kasprowy Wierch, Palenicę, Górę Żar i w Stacji Narciarskiej Jaworzyna Krynicka.

W popularnych polskich kurortach narciarskich zapłacono bezgotówkowo ponad 1,1 miliona razy, co oznacza ok. 25-procentowy wzrost liczby transakcji w stosunku do ferii zimowych 2014/2015. Średnia wartość pojedynczej transakcji realizowanej w miejscowościach narciarskich wyniosła w tym roku 61,97 zł, a zatem była nieco niższa niż w roku ubiegłym (64,98 zł), przy jednoczesnym wzroście całkowitej liczby transakcji. Oznacza to, że Polacy coraz chętniej regulują bezgotówkowo nawet niewielkie należności.

Analiza potwierdziła, że Polacy pokochali płatności zbliżeniowe i dokonują w ten sposób coraz więcej transakcji. Udział operacji bezstykowych w całkowitej puli „narciarskich płatności” wyniósł aż 45%. To znacznie więcej niż w poprzednich sezonach (37% w 2015 r. i 33% w 2014 r.).
- Celem raportów „Wakacje z kartą” i „Ferie z kartą” jest nie tylko monitorowanie wzrostu popularności płatności bezgotówkowych w Polsce, ale przede wszystkim pokazywanie przedsiębiorcom, że akceptacja kart ma głęboki sens, nawet gdy prowadzi się biznes sezonowy. Z każdym kolejnym sezonem notujemy nie tylko coraz więcej transakcji, ale widoczny jest również coraz większy udział płatności zbliżeniowych w tej puli – mówi Janusz Bober, prezes zarządu, Polskie ePłatności.

Najwięcej płatności bezgotówkowych w czasie ferii odnotowano w ośrodkach narciarskich województwa małopolskiego. Zapłacono tu kartami aż 690 tys. razy, a łączna wartość transakcji wyniosła ponad 53 mln zł. Ten wynik to, jak co roku, przede wszystkim zasługa powiatu tatrzańskiego, gdzie odnotowano ponad połowę (27,5 mln) wszystkich „narciarskich transakcji” w województwie.
Ośrodki narciarskie województwa śląskiego wypracowały drugi najlepszy wynik w tym roku. W ośmiu najpopularniejszych lokalizacjach narciarskich odnotowano tu prawie 350 tys. transakcji o łącznej wartości niemal 17 mln zł.

Zestawienie powstało na podstawie danych własnych firmy Polskie ePłatności i odnosi się do transakcji przeprocesowanych przez firmę. W opracowaniu uwzględniono również transakcyjność na terminalach Polskich ePłatności w ośrodkach narciarskich Podkarpacia i Dolnego Śląska.


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,08

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane