PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W przyszłym roku ruszy CH Galardia. Operatorem spożywczym będzie Tesco

Property News 16 kwietnia 2013 09:41

Trwają przygotowania do rozpoczęcia pierwszego wspólnego projektu NBGI Private Equity oraz Balmain Asset Management. Centrum Handlowe Galardia powstanie w Starachowicach w woj. świętokrzyskim. Planowana data otwarcia obiektu to II połowa 2014 roku.

- Galardia jest naszym pierwszym projektem deweloperskim w Polsce i wspólnie z naszym strategicznym partnerem biznesowym - firmą NBGI Private Equity, jesteśmy bardzo zadowoleni z tak szybkich postępów. Już niedługo Galardia będzie skomercjalizowana w blisko 60proc. W najbliższych dniach podamy informacje o kolejnych sfinalizowanych umowach najmu co jest niebywałym sukcesem na etapie, kiedy prace budowlane jeszcze się nawet nie rozpoczęły - mówi James Turner, Dyrektor Zarządzający Balmain Asset Management.

W obiekcie swój multipleks otworzy sieć kin Helios. Będzie to 4-salowe kino. To najnowocześniejszy punkt w rejonie Starachowic. Będzie miał on powierzchnię 1,330 mkw. i pomieści jednorazowo około 600 widzów.

Helios jest już drugim wiodącym najemcą Galardii po Tesco, z którym umowa najmu powierzchni 6,200 mkw., z przeznaczeniem na hipermarket Tesco „Extra", została sfinalizowana w ubiegłym roku. Oprócz dużego marketu spożywczego i kina, Galardia będzie miała również do zaoferowania pasaż handlowy o powierzchni 11,000 mkw., w którym znajdzie się 35 sklepów oraz parking na 475 miejsc.

- Umowy podpisane z Tesco i siecią Helios jako wiodącymi najemcami jedynie umacniają nas w przekonaniu, że podjęliśmy właściwy krok decydując się na samodzielną realizację projektu w Starachowicach - dodaje James Turner.

Nowe centrum handlowe powstanie przy ulicy Iłżeckiej w Starachowicach. W jego najbliższym zasięgu (10 minut jazdy samochodem) zamieszkuje 54,000 osób. Wspólnie przedsięwzięcie NBGI Private Equity i Balmain Asset Management pochłonie 25 mln Euro. Budowa Galardii ma ruszyć jeszcze tej wiosny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane