W przyszłym roku Selgros zmodernizuje trzy hurtownie. Na każdą wyda 20-25 mln zł

www.portalspozywczy.pl 11 października 2012 19:56

W przyszłym roku Selgros zmodernizuje trzy hurtownie. Na każdą wyda 20-25 mln zł

Od początku działalności w Polsce sieć hurtowni Selgros zainwestowała w naszym kraju ok. 1,2 mld zł, otwierając 15 hurtowni typu cash&carry. W planach operatora są kolejne inwestycje - w ciągu 5 lat otworzy 5 kolejnych obiektów, planuje także remonty już działających hal.


W 2012 r. firma Selgros otworzyła w Gliwicach na Śląsku jeden nowy obiekt, przeprowadziła także remodeling dwóch hurtowni. - Już 16. października w Krakowie i Warszawie nastąpi oficjalne "otwarcie" naszych hal po zakończonych remontach. Wnętrze hurtowni zostało zmodernizowane i przeorganizowane tak, aby było bardziej przyjazne dla klientów. Wprowadziliśmy także stoisko oferujące świeże ryby i owoce morza - mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor Działu Marketingu Selgros Polska. - Wymieniona została duża część urządzeń, na bardziej efektywne i energooszczędne - dodaje.
Na przyszły rok plany inwestycyjne sieci hurtowni są bardziej ambitne. - W 2013 r. otworzymy jedną hurtownię, a trzy kolejne zmodernizujemy - wyjaśnia Cezary Furmanowicz. Przedstawiciel Selgrosu nie chce jednak zdradzić lokalizacji, w której powstanie nowy obiekt.
W przyszłym roku Selgros Polska może wydać na inwestycje nawet 155 mln zł. Według słów przedstawiciela sieci Selgros, budowa nowej hali o powierzchni 10 tys. mkw. "pod klucz" to koszt ok. 80 mln zł (bez kosztów zakupu działki pod inwestycję). Wartość modernizacji jednego obiektu waha się w granicach 20-25 mln zł.
W ciągu następnych 5 lat Selgros chce mieć w Polsce 20 hal cash&carry. Przedstawiciel sieci Selgros zaznaczył, że nowe hale będą powstawały w najlepszych lokalizacjach. Jeden z obiektów może powstać w Poznaniu. - Nie jest tajemnicą, że mamy już kupioną działkę w miejscowości Swadzim pod Poznaniem. Z realizacją inwestycji czekamy na odpowiedni moment, nie ma jeszcze terminów dotyczących jej realizacji - mówi przedstawiciel firmy.
Przedstawiciel dystrybutora nie chciał zdradzić planów spółki, które wychodziłyby poza tę perspektywę. - Cały czas obserwujemy rynek, przyglądamy się możliwościom inwestycyjnym, decyzje zostaną podjęte we właściwym czasie. Teraz jest za wcześnie, aby o tym mówić - tłumaczy Cezary Furmanowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • klient 2012-10-19 02:32:13

    Selgros to firma zarządzana przez cwaniaków i farbowanego niemco-polaka.

    \wredny facet, wykorzystuje pracowników, a imasz firmy to pokrętnie przedstawiają w mediach np. od dziesięciu lat słyszymy o następnych marketach, powinno ich być już 15-20 dawno, plac w Poznaniu to mają od pięciu lat, po prostu zyski transferują do niemiec aby ratować tamte nierentowne markety tu 15 marketów robi na 48 nieretowne w niemczech.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane