W przyszłym roku Waspol przejdzie na główny parkiet

Autor: PAP 5 stycznia 2011 14:22

Waspol, dystrybutor alkoholi notowany na rynku NewConnect, do końca stycznia może zdecydować o emisji akcji w ramach oferty prywatnej. Przeniesienie notowań na główny rynek GPW wraz z ofertą publiczną planowane jest na przyszły rok - powiedział Paweł Wyszyński, prezes Waspolu.

"Zakładamy, że w 2012 roku przeprowadzimy ofertę publiczną i przeniesiemy się na rynek podstawowy. Środki pozyskane z emisji przeznaczylibyśmy na przejęcia, być może na jakąś dużą transakcję" - powiedział Wyszyński.

Poinformował, że jeszcze w styczniu tego roku spółka może zdecydować o ofercie prywatnej. "Zauważamy zainteresowanie ze strony inwestorów i prawdopodobnie do końca stycznia zapadną decyzje na temat przeprowadzenia emisji w ramach oferty prywatnej" - dodał.

Pół roku temu spółka pozyskała z emisji akcji ponad 3 mln zł. Środki zostały przeznaczone na akwizycje.

"Przejęcia finansujemy także ze środków własnych i kredytów, dostaliśmy linię kredytową od banków na kilka mln zł" - powiedział prezes.

Spółka prognozuje, że w 2011 roku osiągnie 3,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto, 6,58 mln zł skonsolidowanego EBIT, 8 mln zł EBITDA oraz 300,84 mln zł skonsolidowanych przychodów. Prognoza uwzględnia przejęcia dokonane w 2010 roku i planowane na początek 2011 roku, zakłada kontynuację procesu restrukturyzacji kosztów i wzrost efektywności.

Po trzech kwartałach 2010 roku Waspol ma 173,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, prawie 3 mln zł EBIT i 1,43 mln zł zysku netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,22

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane