W rok na whisky wydaliśmy 1,2 mld zł

Autor: dlahandlu.pl 31 października 2013 14:45

Whisky rośnie wartościowo w tempie 15 proc. Według najnowszych danych firmy badawczej Nielsen, od września 2012 r. do sierpnia tego roku kupiliśmy ponad 13 milionów litrów tego alkoholu, o wartości jeden 1,2 mld zł. Ilościowo jest to o 17 proc. więcej niż przed rokiem. W tym czasie wydatki na nią zwiększyły się o 15 proc. Natomiast międzynarodowy Instytut Badawczy IWSR, prognozuje wzrost sprzedaży whisky w latach 2012 - 2017 aż o 60 proc.

- Jeśli porównamy rynek whisky z rynkiem wódki, prawie 10-krotnie większym, to widzimy wciąż duży potencjał do dalszego wzrostu. Wynika to głównie z faktu iż whisky, która do tej pory była kupowana głównie jako prezent, coraz częściej zastępuje wódkę również przy innych okazjach takich jak, spotkania z przyjaciółmi, czy imprezy (baza do drinków). Na tę zmianę postaw konsumenckich wpływa przede wszystkich aspiracyjnych charakter whisky - to alkohol z którym chcemy być widziani. Co więcej, wraz z rozwojem whisky
i produktów premium model picia mocnych alkoholi zmienia się - konsument szuka bardziej unikalnych doświadczeń smakowych stawiając na jakość alkoholu.- mówi Tomasz Michalski, senior brand manager - whisky portfolio Diageo Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane