W rok Subway zamknął 359 restauracji w USA

Autor: money.pl 22 kwietnia 2017 18:19

W rok Subway zamknął 359 restauracji w USA

Subway, zamknął w ubiegłym roku 359 restauracji w USA. Powody to ostra konkurencja, zmiany zachowań konsumentów i wzrost płac minimalnych - podaje money.pl

Należąca do Doctor's Associates Inc. amerykańska sieć Subway, znana ze swojej oferty kanapek ma prawie 45 tys. lokali w 103 krajach świata, z czego ponad 120 w Polsce. Na najważniejszym rynku Stanów Zjednoczonych sieć poważnie się skurczyła. Na koniec ubiegłego roku liczyła 26 744 lokali, czyli aż o 359 mniej niż rok wcześniej - podaje agencja Reuters. 

"Będziemy kontynuować relokację niektórych sklepów do lepszych lokalizacji i rozglądać się za nowymi miejscami” - podała spółka Doctor's Associates Inc. w komunikacie.

Przeczytaj także:

Subway poinformował, że jego sprzedaż w USA spadła w ubiegłym roku o 1,7 proc. do 11,3 mld dol. Poza Stanami wzrost był jednak okazały, bo przychody wzrosły o 3,7 proc. do 5,8 mld dol.

Subway wskazuje też na przyczynę zmniejszenia zainteresowania jego usługami w USA - spadły ceny w sklepach spożywczych i Amerykanie coraz bardziej przestawiają się na gotowanie w domu. Jednocześnie trwa wzrost cen w menu spowodowany koniecznością podwyżek dla pracowników w USA. Przy coraz mniejszym bezrobociu najniższe płace, jakie oferują restauracje, musiały pójść w górę. By utrzymać rentowność, sieci rekompensują to sobie podwyżkami cen dla klientów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,53

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane