W sieciach zamrożone są wielkie pieniądze

Autor: Rzeczpospolita 25 marca 2016 15:06

Wartość nieruchomości należących do sieci handlowych w Polsce sięga dziesiątków miliardów złotych - pisze "Rzeczpospolita".

Kingfisher, właściciela sieci Castorama, podał, że jej nieruchomości w Polsce warte są aż 500 mln funtów. 

W początkowym okresie ekspansji sieci handlowych w naszym kraju, stawiały one na własne placówki, które budowały. Dopiero w ostatnich latach, aby przyśpieszyć tempo ekspansji i zmniejszyć koszty, coraz więcej sieci decyduje się na wynajmowanie powierzchni handlowych w gotowych obiektach.

Jednak jak podaje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, sieci z sektora o zagranicznym rodowodzie zainwestowały dotychczas w naszym kraju ok. 180 mld zł, głównie w działki pod nowe sklepy czy też gotowe nieruchomości.

Choć w sklepach zamrożone są tak wielkie pieniądze, bardzo rzadko firmy decydują się na ich uruchomienie przez sprzedaż posiadanych nieruchomości, w których następnie wynajmują powierzchnie. 

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. uczestnik narad POHiD 2016-03-30 19:49:09

  180 mil zainwestowały zagraniczni wyzyskiwacze rujnując nasz rodzimy handel i drenując polskiego pracownika za trzykrotną niższe wynagrodzenie. Do tego każda sieć zagraniczna dostała z UE dotacje, kredyty bezzwrotne do inwestowania na naszym rynku. To żadna łaska lobbyści z POHiD-u że zainwestowali nie swoje pieniądze a Unii.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,95

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane