W sklepach montowane są maszyny do samodzielnej produkcji papierosów

Autor: gazeta.pl 19 września 2013 11:07

Firma z Gliwic sprzedaje maszyny, w których samodzielnie można wyprodukować papierosy za niecałe 6 zl. W całej Polsce jest nieco ponad 20 miejsc, w których stoją już maszyny - czytamy w gazeta.pl

Klient uruchamia suszarkę mokrego tytoniu, który następnie jest cięty. Potem susz trafia do urządzenia, które nabija tytoniem gilzy. Wyprodukowanie stu papierosów trwa kilka minut. Wszystko trzeba zrobić samemu, bo gdy pomoże sprzedawca musi zapłacić podatek akcyzowy. Zainteresowanie klientów jest duże twierdzą sprzedawcy sklepów, gdzie maszyny zostały zainstalowane.

Na paragonie pojawia się informacja, że tytoń kosztuje  2 zł, dzierżawa maszyny - 3,9 zł. Dwadzieścia papierosów kosztuje w ten sposób 5,9 zł.

Maszyny sprzedaje spółka Tanie Papierosy z Gliwic. Jej prezes Bartosz Bączek przyznaje, że wzorował się na podobnych urządzeniach, które można spotkać w USA.

Aneta Kurowska-Siuda, rzeczniczka Imperial Tobacco Polska, jednego z największych producentów papierosów, twierdzi, że używanie maszyn powinno być zabronione Zaznacza, że sprzedawcy próbują omijać przepisy i pod pozorem sprzedaży wilgotnych lub mokrych liści tytoniu starają się uniknąć opodatkowania ich akcyzą. 

Grażyna Kmiecik, rzeczniczka Izby Celnej w Katowicach, przyznaje, że sprawa nie jest jednoznaczna. Przypomina, że akcyzą objęty jest susz tytoniowy, bez względu na stan jego wilgotności - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane