W Świdnicy zamiast Zaułka Świętokrzyskiego powstanie Blackrock Arena. H and M najemcą modowym

Autor: dlahandlu.pl 5 maja 2014 14:29

Sieć odzieżowa H&M wynajęła ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni handlowej na dwóch kondygnacjach w budowanej Galerii BlackRock Arena w Świdnicy. Galeria powstaje u zbiegu ulic Różanej i Łukowej w pobliżu rynku oraz centrum przesiadkowego. Plany budowy galerii handlowej w tym miejscu istnieją już od 2007 roku, gdy firma zakupiła nieruchomości w centrum Świdnicy. Obiekt początkowo miał mieć nazwę Zaułek Świętokrzyski i miał wystartować w IV kw. 2014 roku.

Teren obok galerii zostanie odrestaurowany wraz z otaczającymi ją kamienicami. - Kilka tygodni temu otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i jesienią planujemy rozpoczęcie prac, zaś ich zakończenie w I kwartale 2016r. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie około 17,5 tys.mkw. z czego 8,5 tys.mkw. stanowić będzie powierzchnię handlową. Galeria składać się będzie z 3 kondygnacji handlowych (-1, 0 i +1). z parkingiem na poziomie -2 oraz częścią biurową na poziomie +2.  Oprócz H&M przewidujemy jeszcze wielu innych najemców sieciowych z którymi prowadzimy zawansowane rozmowy - informuje Ireneusz Myśliwiec z MM Consulting, firmy odpowiedzianej za komercjalizację obiektu.

Inwestorem jest polsko-irlandzka spółka deweloperska Blackrock Properties ze Świdnicy, która specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • obserwator 2015-01-24 09:19:36

  Ciekawe kiedy ruszy budowa... ? Oby jak najszybciej.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,89

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane