W tej kadencji Sejm nie powoła superinspekcji ds. kontroli żywności

Autor: Puls Biznesu 10 kwietnia 2015 09:41

Plany utworzenia jednego, dużego urzędu ds. kontroli produkcji żywności od pola po półki w sklepie, skupiającego kompetencje szeregu obecnych urzędów, przypominane są regularnie co kilka miesięcy. Superinspekcja miała wystartować w lipcu 2015 r., jednak wcale się na to nie zanosi - donosi "Puls Biznesu".

Wspomniana data wskazała została przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w harmonogramie opublikowanym na wiosnę 2013 r. Własną propozycję w zakresie powołania nowej instytucji przedstawiła rok później Platforma Obywatelska. Projekt nie został jednak choćby skierowany do pierwszego czytania i jest niemal pewne, że w tej kadencji Sejmu posłowie nie będą się nim zajmować.

Dorota Niedziela, posłanka odpowiedzialna za projekt ustawy przygotowany przez PO, w rozmowie z "Pulsem Biznesu" tłumaczy, iż czeka na stanowisko rządu w sprawie proponowanych zmian w prawie. Jak dodaje, "realnie patrząc, ta kwestia wróci w Sejmie nowej kadencji, jeśli ktoś ją podejmie". Z kolei Witold Katner, rzecznik Ministerstwa Rolnictwa twierdzi, iż z uwagi na to, że do Sejmu w 2014 r. wpłynął poselski projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Weterynarii i Żywności, zawieszone zostały prace nad projektem rządowym.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane