W Toruniu mogą powstać kolejne wielkopowierzchniowe obiekty handlowe

Autor: UM Toruń 18 marca 2011 11:03

W Toruniu powstanie hipermarket budowlany Castorama. Jest jednak szansa, że w sąsiedztwie obiektu powstaną kolejne wielkopowierzchniowe obiekty handlowe.

Jak czytamy na stronie UM Torunia, niebawem ruszy przebudowa Szosy Bydgoskiej na wysokości nowo budowanego hipermarketu budowlanego Castorama. Inwestycję finansuje toruńska spółka Nesta, która ponadto wesprze miasto kwotą niemal miliona złotych na rozwój toruńskiego sportu i kultury.

- Jeszcze w tym tygodniu chcemy wejść na teren budowy. Ten fragment jest częścią inwestycji drogowej, którą prowadzimy na tym terenie. Jest to związane z wewnętrznym układem komunikacyjnym, który ma być szkieletem dla całego terenu przeznaczonego pod handel wielkopowierzchniowy - powiedział przy podpisaniu umowy jeden ze współwłaścicieli Nesty, Jerzy Bańkowski. - Mam nadzieję, że do końca 2014 r. cały ten obszar, ok. 28 ha, zostanie zagospodarowany. Mamy już podpisane umowy przedwstępne z kolejnymi inwestorami.

- Dodam tylko, że dzisiejsza umowa dotyczy to tylko terenu Castoramy. Kwestie współpracy miasta z kolejnymi inwestorami będziemy rozstrzygać w następnych umowach, co do których prowadzone są negocjacje - dodał prezydent miasta Michał Zaleski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane