PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Toruniu nie powstanie CH Karawela. Inwestor rezygnuje z budowy

Autor: PAP 2 października 2012 15:12

Inwestor, który planował budowę w Toruniu największego w Kujawsko-pomorskiem centrum handlowego zrezygnował. Warszawska spółka nie dostała kredytu bankowego, zabrakło najemców lokali, a sąsiedzi zablokowali procedurę uzyskania pozwolenia na budowę.

Zarząd warszawskiej spółki Karawela potwierdził decyzję o rezygnacji z planowanych inwestycji w tym mieście.

- Nie ukrywam, że jestem mocno zawiedziony (...) Zwłaszcza, że centrum handlowe Karawela miało być jednym z największych w regionie, a zatrudnienie w nim mogłoby znaleźć, wedle ostrożnych szacunków, od 500 do nawet 700 osób" - prezydent Torunia Michał Zaleski

Zgodnie z podpisanymi w kwietniu 2011 roku umowami, spółka miała wybudować na terenie dawnych zakładów chemicznych Polchem centrum handlowo-rozrywkowe. Zakładano też budowę parku handlowego, w tym m.in. market meblowy oraz sklep ze sprzętem sportowym i elektronicznym.

Rezygnacja z inwestycji oznacza, że miasto musi na razie odłożyć na przyszłość przedsięwzięcia komunalne, do których miała dopłacić Karawela. Prawie 6 mln zł miało trafić na przedłużenie linii tramwajowej do planowanego centrum handlowego. Miała powstać tu też sieć kanalizacji deszczowej.

Miasto liczyło także, że około 3 mln zł otrzyma na rozbudowę i zmodyfikowanie układu drogowego.

Władze Torunia liczą jeszcze, że Karawela nie wycofa się całkowicie z miasta i podczas planowanego na grudzień spotkania przedstawi jednak zmienione i ograniczone plany inwestycji w Toruniu.

Karawela miała być największym regionalnym centrum handlowym, o powierzchni 70 tys. m kw. Otwarcie centrum planowano na przełomie lat 2013/14.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane