PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Trójmieście powstaną kolejne galerie handlowe

Autor: Next Markets 23 grudnia 2011 12:49

Na koniec III kwartału 2011 roku zasoby powierzchni handlowej w Trójmieście wynosiły około 601,5 tys. mkw. co oznacza, że współczynnik nasycenia powierzchnią handlową w analizowanym okresie wynosił około 810 mkw. na tysiąc mieszkańców. W budowie jest blisko 100 tys. mkw., a kolejne trzy galerie są na etapie planowania.

Nowa powierzchnia handlowa, która ma zostać zrealizowana na trójmiejskim rynku w ciągu 2011 roku będzie stanowić niemal trzykrotność zasobów zrealizowanych w 2010 roku.

Aktualnie na etapie końcowym znajduje się jeden obiekt handlowy - Galeria Szperk, którego oddanie przewidziane jest na I kwartał 2012 roku. Po ukończeniu, centrum handlowe będzie oferować łącznie około 25 tys. mkw. powierzchni na wynajem.

Rozpoczęto także rozbudowę i przebudowę centrum handlowego Wzgórze w Gdyni, które po ukończeniu ma być największym centrum handlowym w Trójmieście. Docelowo, po ukończeniu przewidzianym na III kwartał 2013 roku, na powierzchni około 70 tys. mkw. najmu ma znaleźć się 270 sklepów. Dotychczas zrealizowaną inwestycją w 2011 roku jest I faza Morskiego Parku Handlowego.

W przyszłości mają powstać trzy inwestycje w Gdańsku. Deweloper centrum handlowego Kowale posiada już pozwolenie na budowę. Planowana galeria ma mieć charakter centrum wygodnych zakupów (tzw. convenience shopping centre). W centrum ma się znaleźć łącznie 30 sklepów, w tym punkty usługowe, banki oraz sklepy odzieżowe.

W Trójmieście zasoby na wynajem skoncentrowane są łącznie w 46 nowoczesnych centrach handlowych. Największa ilość powierzchni znajduje się w Gdańsku, gdzie aktualnie istnieje około 436,5 tys. mkw. najmu. Jedenaście inwestycji, które oferują około 108 tys. mkw. powierzchni handlowej, znajduje się w Gdyni. W Sopocie dotychczas zrealizowano trzy inwestycje, które dostarczyły na rynek niemal 16,7 tys. mkw. powierzchni najmu. Pozostała część (około 40,3 tys. mkw.) skoncentrowana jest w ramach centrów handlowych w Rumi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,85

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane