W tym roku Polacy na zakupy internetowe wydadzą 37 mld zł

Autor: Rzeczpospolita 4 listopada 2015 09:07

Według danych firmy Boston Consulting Group w tym roku Polacy na zakupy internetowe wydadzą już 37 mld zł. Podobnie jak w latach poprzednich oznacza to wzrost wartości rynku o niemal 20 proc. Wszystko wskazuje na to, że w następnych latach tempo wzrostu się utrzyma, ale nie znaczy to bynajmniej, że wszyscy uczestnicy rynku zyskują w równym stopniu - informuje Rzeczpospolita.

Z danych cyklicznie zbieranych przez serwis Sklepy24.pl wynika, że konkurencja na rynku jest coraz ostrzejsza. Po latach wzrostu w tym roku prognozowany jest nieznaczny, ale jednak spadek liczby e-sklepów, których i tak jest już ponad 13 tys. W tym sprzedających ubrania jest z kolei niemal 1,5 tys.

Kupujących w sieci nie przybywa już tak szybko, zaś za rozwój rynku odpowiadają głównie osoby, które już wcześniej rozpoczęły przygodę z e-zakupami. Rocznie odsetek internautów zawierających transakcje online rośnie tylko o 2–3 pkt proc.

O ile wciąż głównym kryterium wyboru są ceny, o tyle t e-sklepy odzieżowe najczęściej podkreślają, iż zakupy można nawet w ciągu miesiąca zwrócić do sklepu. Zgodnie z polskim prawem w przypadku transakcji na odległość towar podlega zwrotowi bez podania przyczyn w ciągu 14 dni od zakupu. Taka strategia sprawdziła się w przypadku firmy Zalando – czytamy w Rzeczpospolitej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,14

  • Min

    3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane