PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W tym roku Żabka uruchomi 300 sklepów convenience

Autor: dlahandlu.pl 21 kwietnia 2010 11:13

W tym roku Żabka uruchomi 300 sklepów convenience

Jak wynika z analiz firmy Roland Berger, sieć handlowa Żabka jest największą, scentralizowaną i sformatowaną siecią typu convenience w Europie Środkowo-Wschodniej. Aktualnie liczy przeszło 2150 sklepów. Przez najbliższe kilka lat spółka planuje dalszy dynamiczny rozwój. W tym roku planowane jest powstanie kolejnych 250 sklepów pod szyldem Żabka.

- Z analiz spółki wynika, iż w Polsce może funkcjonować około 7500 sklepów Żabka i ten cel firma zamierza osiągnąć. W odpowiedzi na zmiany zwyczajów zakupowych Polaków oraz wzrost znaczenia większych formatów sklepów w zeszłym roku podjęto decyzję o równoległym rozwoju nowej sieci convenience w segmencie delikatesów - Freshmarket. W bieżącym roku powstanie 50 Freshmarketów - mówi Jacek Roszyk, dyrektor generalny spółki.

W 2009 roku Żabka uruchomiła 200 nowych placówek. Najwięcej Żabek działa w Łodzi i Poznaniu, po 100 punktów. Tylko w Warszawie docelowo ma powstać 25 Freshmarketów. Obecnie funkcjonują trzy sklepy tego typu. Ich powierzchnia będzie wynosić od 140 do 200 mkw. Żabka chce stworzyć konkurencję dla takich sieci jak Alma czy Piotr i Paweł.

Freshmarkety to jeden z nowszych projektów realizowanych przez spółkę Żabka Polska S.A. (pierwszy sklep został otwarty w Lesznie w marcu 2009 roku). To sklepy zlokalizowane w centrach miasta oraz w pobliżu osiedli, umożliwiające wygodne zakupy. Oferta sieci skierowana jest do osób aktywnych zawodowo. Dla klientów Freshmarketów przygotowano towary wysokiej jakości w przystępnych cenach. Klienci mogą także skorzystać z pakietu usług oferowanych w ramach Freshclub'u: opłacenie rachunków, lotto, zakup doładowań na telefony komórkowe, cashback. Każdy z nowopowstałych sklepów będzie posiadał wydzielony sektor zwany Fresh Aleją, w której dostępny będzie szeroki wybór świeżych produktów. Freshmarket to także rozległy wybór sałatek i dań gotowych. W sklepie powstanie ponadto stoisko Freshcafe, które oferować będzie kupującym między innymi świeżo parzoną kawę oraz drobne przekąski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    6,08

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane