W ub.r. płatności kartami stanowiły 30 proc. transakcji w sklepach Biedronka

Autor: prnews.pl 15 marca 2016 12:51

W ub.r. płatności kartami stanowiły 30 proc. transakcji w sklepach Biedronka fot. shutterstock

Biedronka długo czekała z wdrożeniem terminali płatniczych obsługujących karty. Zaczęto je montować w 2014 roku i jak pokazują zaprezentowane przez Jeronimo Martins wyniki, była to dobra decyzja. W 2015 roku płatności kartami stanowiły 30 proc. wszystkich transakcji dokonanych w sklepach Biedronka - czytamy na portalu prnews.pl.

Obniżka opłat interchange wpłynęła na decyzję właścicieli sklepów Biedronka. W połowie 2014 roku w marketach pojawiły się pierwsze terminale akceptujące płatności kartowe. Z najnowszych udostępnionych nam danych wynika, że w 2015 roku płatności kartami stanowiły około 30 proc. wszystkich transakcji dokonanych w sklepach Biedronka. To mocny argument przeciwko tezie, że klienci Biedronki nie chcą korzystać z kart płatniczych.

Systematycznie z kwartału na kwartał spada natomiast liczba transakcji wykonywanych mobilnie. O ile w pierwszych miesiącach po udostępnieniu systemu iKasa klienci dokonywali ponad 60 tys. transakcji mobilnych miesięcznie, to już w ostatnich miesiącach 2015 roku średnia spadła do 6 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,74

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane