W USA podwyżki płac w Walmarcie po reformie podatkowej Trumpa

Autor: gazeta.pl 6 lutego 2018 12:30


Podwyżki płac po reformie podatkowej Trumpa zapowiedziały firmy AT&T, Comcast, Fiat Chrysler, JetBlue i sieć supermarketów Walmart - podaje gazeta.pl

Płace w USA rosną w tempie niewidzianym od początku dekady. Amerykańskie firmy dają podwyżki, bo walczą o pracowników i spodziewają się dalszego wzrostu po reformie podatkowej Trumpa. Zwiększenie wynagrodzeń spowoduje wzrost wydatków konsumpcyjnych, co dodatkowo pobudzi amerykańską gospodarkę. Według wstępnych danych w 2017 roku PKB Stanów Zjednoczonych zwiększyło się o 2,3 proc. po skromnym wzroście o 1,5 proc. rok wcześniej. W styczniu płace w USA wzrosły średnio o 2,9 proc., licząc rok do roku. To najwyższy wzrost od ponad ośmiu lat. W efekcie w zeszłym miesiącu średnie wynagrodzenie za 1 godzinę pracy w USA wyniosło 26,74 dol. 
Amerykańscy przedsiębiorcy zaczęli mocno podnosić wynagrodzenia, bo coraz trudniej znaleźć im pracowników. Po reformie Trumpa od 2018 r. podatek dochodowy dla korporacji w USA spadł z 35 do 21 proc. A stawki podatku od pieniędzy sprowadzanych przez korporacje spoza USA spadły z 35 proc. do nawet 8 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,31

  • Min

    0,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8198

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane