PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W wakacje obcokrajowcy płacący kartami wydali w Polsce prawie 300 mln euro

Autor: pr 2 października 2014 13:01

Jak wynika z danych Visa Europe, zagraniczni goście płacąc swoimi kartami Visa podczas pobytu w Polsce, pomiędzy początkiem czerwca a końcem sierpnia br. dokonali transakcji na łączną kwotę 295 mln euro, co oznacza wzrost o 12 proc. w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Goście z zagranicy najchętniej opłacali w ten sposób wydatki na hotele, paliwo oraz odzież.

W okresie wakacyjnym od czerwca do sierpnia br. 62 proc. - prawie 183 mln euro - wydatków obcokrajowców korzystających z kart Visa w Polsce przypadło na obywateli państw Unii Europejskiej. Wśród pierwszych 20 krajów, z których goście płacili kartami Visa w Polsce najwięcej, aż 18 to państwa europejskie. Najaktywniejszym wakacyjnym miesiącem pod względem takich wydatków był sierpień, kiedy zagraniczni goście dokonali ponad 2,3 mln transakcji.

Najwięcej kartami Visa płacili Niemcy - 46 mln euro, Brytyjczycy - 44 mln euro (dokonali także największej liczby transakcji - 985 tys.) i Norwegowie - 40 mln euro. W porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej wzrost wartości transakcji w odniesieniu do tych trzech krajów wyniósł średnio 21 proc. Kolejni pod względem wartości wydatków Amerykanie opłacili transakcje o łącznej wartości 18 mln euro.
Znaczne przyrosty liczby i wartości transakcji dokonanych zagranicznymi kartami Visa w Polsce w stosunku do ubiegłorocznych wakacji odnotowano w przypadku krajów bezpośrednio sąsiadujących - Białorusi (wzrost liczby transakcji o 52 proc. i wartości o 33 proc.) oraz Słowacji (wzrost odpowiednio o 60 proc. i 46 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane