W Wielką Sobotę część marketów pracuje do godziny 18

Autor: dlahandlu.pl 6 kwietnia 2012 10:42

Przed Świętami większość hipermarketów wydłużyła godziny otwarcia nawet do 23, zaś w Wielką Sobotę sklepy będą czynne krócej. Różne sieci zdecydowały się na różne godziny zamknięcia placówek.

I tak najwcześniej o godz. 16 zostaną zamknięte sklepy Lidla i Biedronki. W komunikacie Biedronki podano, że wynika to z chęci pogodzenia interesu pracowników i klientów sieci.

O godzinę później pracę skończą hipermarkety Real i Carrefour zaś o 18 ostatnich klientów przyjmą hipermarkety Auchan, Kaufland i Tesco. Dłużej będą działać wybrane sklepy osiedlowe, które liczą na klientów, którzy u nich zrobią ostatnie sprawunki.

W Wielką Niedzielę i Wielkanocny Poniedziałek wszytskie sklepy sieciowe będą zamknięte zgodnie z przepisami o zakazie handlu w placówkach handlowych w wyznaczone dni świąteczne, wolne od pracy. 

Pracownicy zatrudnieni w placówkach handlowych nie mogą wykonywać pracy w święta. Zakaz wykonywania pracy w dni świąteczne przez pracowników nie oznacza, że wszystkie placówki handlowe muszą być zamknięte. W te dni małe sklepy mogą być czynne, jeżeli pracę będzie w nich wykonywał np. właściciel sklepu lub osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne.

W Święta podstawowe zakupy będzie można zrobić w przystacyjnych sklepach, które będą otwarte w godzinach pracy stacji benzynowych

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,18

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane