W zagranicznych e-sklepach można już płacić aplikacją PeoPay

Autor: dlahandlu.pl 30 listopada 2016 10:46

Bank Pekao S.A. i Mastercard udostępniły możliwość płacenia aplikacją PeoPay za zakupy w sklepach internetowych na całym świecie. Dodatkową nowością jest wyjątkowo prosty mechanizm dokonywania zakupów bezpośrednio w smartfonie. To pierwsze takie rozwiązanie w kraju.

Dotychczas, dzięki współpracy Banku Pekao S.A. z Mastercard, użytkownicy aplikacji PeoPay mogli płacić zbliżeniowo zarówno w polskich, jak i zagranicznych sklepach stacjonarnych, a w Internecie płacenie aplikacją PeoPay ograniczone było wyłącznie do polskich sklepów. Teraz za zakupy zapłacimy wszędzie tam, gdzie obsługiwany jest Masterpass, czyli także w zagranicznych sklepach internetowych.

– Rozwijając aplikację PeoPay stawiamy na dwa aspekty. Po pierwsze, chcemy, aby była ona jak najbardziej uniwersalną aplikacją płatniczą działającą w jak największej liczbie sklepów tradycyjnych i internetowych w kraju i za granicą. Po drugie, stawiamy na to, żeby płatności realizowane za jej pośrednictwem były szybkie i wygodne. Wprowadzenie możliwości płacenia aplikacją PeoPay także w ramach Masterpass, doskonale wpisuje się w naszą strategię. Z jednej strony, z płatnościami w Internecie wychodzimy za granicę. Z drugiej strony, płatności w Internecie stają się jeszcze prostsze i wygodniejsze – użytkownik wybierze i zapłaci za zakupy korzystając z jednego urządzenia: smartfona – powiedział Bartosz Zborowski, dyrektor Biura Projektów Strategicznych Banku Pekao S.A.

– Przez Internet coraz częściej kontaktujemy się z innymi ludźmi, robimy zakupy czy korzystamy z usług finansowych. Nasze życie staje się więc coraz bardziej cyfrowe, co oznacza, że potrzebujemy nowych, innowacyjnych metod płatności. Takim rozwiązaniem jest aplikacja PeoPay zintegrowana z portfelem Masterpass – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Obecnie dzięki PeoPay można płacić w ponad 425 tys. terminali płatniczych w Polsce (czyli ponad 85 proc. wszystkich terminali) oraz w blisko 4 milionach terminali na świecie, a także w większości sklepów internetowych w kraju i w 250 tys. sklepów internetowych za granicą, w których dostępny jest Masterpass.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane