PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wal-Mart na wojnie z Apple

Autor: wyborcza.biz 18 września 2013 09:15

Sieć supermarketów Wal-Mart zapowiedziała, że nowe iPhone'y będzie sprzedawać najtaniej w USA. Taniej, niż życzyłby sobie tego Apple - pisze Wyborcza.biz.

Zbliża się oficjalne rozpoczęcie sprzedaży nowych iPhone'ów - 5C i 5S . Ten pierwszy, w plastikowej oprawie, jest adresowany do mniej zamożnych użytkowników i niczym szczególnym nie różni się od poprzedniej generacji. Drugi - 5S - jest mocniejszy, lecz niczym specjalnym nie zaskakuje. Będzie droższy, bo obudowa zrobiona jest z aluminium.

Dlatego Wal-Mart już ogłosił promocję. Tańszy iPhone 5C przy podpisaniu dwuletniej umowy z jednym z operatorów będzie kosztował 79 dol. - o 20 proc. mniej niż w innych sklepach. Z kolei iPhone 5S przy spełnieniu takich samych warunków będzie kosztował 189 dol., o 10 dol. mniej, niż życzyłby sobie tego Apple.

Jak amerykańska sieć supermarketów tego dokonała? Do końca nie wiadomo. Bloomberg rozważa dwa scenariusze. Być może przedstawicielom Wal-Martu udało się przekonać Apple'a, by zrobił dla nich wyjątek i nieco spuścił z ceny. Miałoby to polepszyć wizerunek giganta z Cupertino, który notorycznie krytykowany jest za to, iż jego produkty nie są dostępne dla mniej zamożnego konsumenta, a nawet długo po premierze ceny rzadko są obniżane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane