PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wal-Mart najlepsze wyniki notuje w formacie sklepów osiedlowych i e-commerce

www.portalspozywczy.pl 14 sierpnia 2014 22:25

Amerykańska sieć sklepów Wal-Mart obniżyła prognozy swoich całorocznych wyników. Oprócz tego poinformowała, że w drugim kwartale bieżącego roku fiskalnego zanotowała 120,1 mld dolarów przychodów, co jest wynikiem o 1 mld lepszym od przewidywań analityków i o 2,8 proc. lepszym od przychodów uzyskanych w analogicznym okresie przed rokiem.

W drugim kwartale sprzedaż w sklepach należących do Wal-Mart w ujęciu LfL była na poziomie identycznym, jak przed rokiem. Wzrosła sprzedaż w sklepach w formacie Neighborhood Market (o 5,6 proc.), a także w projektach e-commerce (o 24 proc.). Zysk na akcję w ubiegłym kwartale wyniósł 1,21 dol., a więc dokładnie tyle, ile przewidywali analitycy.
Zdaniem Stephena Springhama, analityka Planet Retail, Wal-Mart usiłuje zmieniać swój biznes w sposób ewolucyjny, a nie rewolucyjny. Stąd ostatnie inwestycje sieci w Big Data oraz strategiczne akwizycje podmiotów e-commerce. Według Springhama, największa amerykańska sieć detaliczna, gdy już przekuje swoje działania we wzrost sprzedaży, będzie mogła pochwalić się wzrostem długotrwałym.
Przed Wal-Martem stoi jednak parę wyzwań, takich jak ostatnia konsolidacja sklepów Dollar Tree i Family Dollar, czy szybki rozwój sieci Target, która ostatnio weszła do Kanady i podobnie jak Wal-Mart, wymieniła wielu najwyższych przedstawicieli, w tym dyrektora generalnego (nowym został Brian Cornell).
Przypomnijmy, Wal-Mart w lipcu tego roku ogłosił zmianę na stanowisku dyrektora generalnego oddziału firmy obejmującego Stany Zjednoczone. Greg Foran, poprzednio szef oddziału Wal-Mart China, zastąpił w tej roli Billa Simona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane