Walka o lody: Grycan wysyła komornika do centrów dystrybucyjnych Lidla

www.portalspozywczy.pl 2 marca 2017 13:03

Walka o lody: Grycan wysyła komornika do centrów dystrybucyjnych Lidla fot. BW

Grycan Lody od Pokoleń walczy z siecią Lidl o lody. 1 marca 2017 roku w siedmiu centrach dystrybucyjnych sieci Lidl komornik dokonał zajęcia ponad 46 tys. opakowań lodów marki własnej sieci Lidl, Ballino, które – według firmy Grycan Lody od Pokoleń – łudząco przypominają lody Grycana.

Zajęcie zostało dokonane w wykonaniu postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 10 lutego 2017 r, wydanego na wniosek firmy Grycan Lody od Pokoleń zarzucającej firmie Lidl m.in. popełnienie czynów nieuczciwej konkurencji.

- W dniu wczorajszym na mocy postanowienia sądu komornik dokonał zajęcia kilkudziesięciu tysięcy opakowań lodów w sieci Lidl, produkowanych pod marką własną Ballino. W naszej ocenie działania sieci naruszyły zasady dobrej konkurencji (…) wprowadzały konsumentów w błąd pod względem szaty graficznej i jakości – mówi Marcin Snopkowski, dyrektor generalny Grycan Lody od Pokoleń.

Firma Grycan Lody od Pokoleń złożyła wniosek do sądu w związku z wprowadzeniem do sprzedaży przez sieć Lidl pod koniec 2016 roku znaczących ilości lodów marki własnej Ballino, które formą opakowania i szatą graficzną wykazują bardzo duże podobieństwo z lodami marki Grycan Lody od Pokoleń w opakowaniach 500 ml.

Firma zdecydowała się na podjęcie kroków prawnych przeciwko sieci Lidl, ponieważ wielokrotne próby bezpośredniego kontaktu z siecią w celu omówienia tej kwestii okazały się bezskuteczne.

Po zajęciu towarów w centrach dystrybucyjnych i zobowiązaniu się sieci Lidl do usunięcia produktów ze wszystkich 600 sklepów w całym kraju do godziny 13.00 w dniu 2 marca, komornik odstąpił od zajmowania towarów w poszczególnych sklepach Lidla.

- Komornik dokonał zajęcia ponad 46 tys. opakowań lodów w siedmiu centrach dystrybucyjnych sieci Lidl, ale odstąpiliśmy od zajęcia w sklepach, ponieważ przedstawiciel sieci Lidl zobowiązał się do wycofania tych lodów, dziś do godz. 13-tej z wszystkich 600 sklepów sieci – mówi Joanna Piotrowska, radca prawny firmy Grycan Lody od Pokoleń.

- Pracujemy nad pozwem, który zostanie złożony, ale liczymy na rozmowy w sprawie polubownego załatwienia sprawy, jednak warunkiem jest dobrowolne wycofanie się sieci Lidl ze sprzedaży tych lodów – dodaje.

- Podstawą podjęcia działań prawnych wobec sieci Lidl jest nasze głębokie przekonanie, że doszło do popełnienia czynów nieuczciwej konkurencji na szkodę właściciela marki Grycan-Lody od pokoleń, oraz licznych klientów tej marki – mówi również Joanna Piotrowska.

Marcin Snopkowski mówi, że firma rozpoczęła współpracę z siecią Lidl na wiosnę 2016 roku, a pod koniec 2016 roku Lidl zaczął sprzedawać lody łudząco podobne do lodów firmy Grycan.

Całość na portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Swiadomy konsument 2017-03-02 16:59:39

  Majonez Mikado z Lidla i Winiary ...identyczne

 • klient 2017-03-02 15:58:19

  Brawo!

 • adam 2017-03-02 14:10:29

  Grycan to niech nad jakością popracuje, bo lidlowe smaczniejsze. No i tańsze też.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,56

 • Min

  8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane