PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Walmart obniża całoroczną prognozę

Autor: Retail Detail/dlahandlu.pl 20 sierpnia 2015 11:31

Po słabym drugim kwartale, w którym zysk netto spadł o 10 proc., Walmart obniżył swoją prognozę całoroczną. Obroty sieci w tym czasie wzrosły o 0,1 proc. do 120,3 mld dolarów (109 mld euro) - podaje Retail Detail.

Kwartalny zysk spółki jest niższy - w porównaniu z 4,4 mld dolarów w zeszłym roku teraz wyniósł 3,6 mld dolarów (3,2 mld euro). Prezes Walmarta, Doug McMillon, wskazuje na "rosnące koszty pracy" i "negatywne wahania kursów walut" jako głównych przyczyn spadku, choć dodatkowe inwestycje internetowe i niższe opłaty dla produktów medycznych również odegrały swoją rolę.

Brytyjska spółka zależna Walmarta, sieć supermarketów Asda, stara się konkurować z sieciami dyskontowymi (Aldi i Lidl). Wojna cenowa spowodowała 4,7 proc. LfL spadku obrotów w minionym kwartale.

Walmart podejmie działania, które pomogą w osiągnięciu zamierzonego wzrostu w przyszłości. - Chcemy mieć jak najwyższą jakość obsługi, a to wymaga inwestycji i zapewne odbije się na naszych wynikach finansowych - mówi McMillon.

W obecnym roku podatkowym - czyli do 31 stycznia 2016 -  Walmart prognozuje zysk 4,4 do 4,7 dolara za akcję. To około 10 proc. mniej niż w pierwszym szacunku, gdzie zakładano że będzie to 4,7 do 5,05 dolara za akcję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane