Walmart otwiera centrum obsługi e-handlu

Autor: dlahandlu.pl 19 lipca 2017 13:22

Walmart utworzy 1500 miejsc pracy na Florydzie, kontynuując rozbudowę swojej sieci obsługi biznesu e-commerce.

Amerykański detalista otworzył centrum obsługi handlu elektronicznego w Davenport w stanie Floryda. Centrum ma milion stóp kwadratowych, jego powierzchnia jest odpowiednikiem około 20 boisk piłkarskich. Przez centrum będą przechodzić miliony przesyłek, które jeszcze szybciej trafią do klientów. 

Jest to szósty obiekt w sieci centrów nowej generacji, którą Walmart buduje w celu wsparcia swojej działalności związanej z e-commerce. Detalista ogłosił niedawno, że na inwestycje na Florydzie w latach 2017-2018 przeznaczy 450 mln dolarów. Centrum obsługi e-handlu jest jedną z nich.

Otwarcie centrum następuje w czasach wzrostu sprzedaży Walmarta w kanale e-commerce. W pierwszym kwartale tego roku detalista odnotował 63-proc. wzrost sprzedaży w handlu elektronicznym w Stanach Zjednoczonych, co wynika głównie z organicznego wzrostu srzedaży na Walmart.com. Od początku roku Walmart.com opracował wiele nowych funkcjonalności, w tym bezpłatną dwudniową dostawę bez opłat członkowskich, dodatkową zniżkę na odbiór zamówień w sklepach oraz możliwość łatwego zamawiania online lub dokonywania zakupów w sklepach dzięki aplikacji Walmart.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane