Walmart: Sprzedaż w hipermarketach może wzrosnąć o 350 mld dol.

Autor: Times of India 27 kwietnia 2015 16:55

Hipermarkety wciąż mają dużą rolę do odegrania. W ciągu najbliższych 10 lat, miejsce dla wzrostu sprzedaży w hipermarketach wyniesie globalnie 350 mld dolarów. Ale format convenience także staje się coraz ważniejszy, zwłaszcza na rozwiniętych rynkach - powiedział gazecie "Times of India" David Cheesewright, dyrektor generalny Walmart International.

Według szefa międzynarodowego oddziału handlowego giganta, hipermarkety w ogólnym ujęciu stają się jednak coraz mniej odpowiedzialne za wzrost globalnego rynku detalicznego.

- Koszyk z produktami staje się coraz bardziej świeży, ludzie coraz częściej chodzą więc na zakupy. Dawniej chodzili do dużego sklepu co 10 dni, a teraz kluczowych zakupów dokonują bliżej domu. Pięć lat temu jakość w małych sklepach nie była zbyt dobra, ale od tamtego czasu się poprawiła - ocenił Cheesewright.

Sieć Walmart poza granicami Stanów Zjednoczonych zarządza ok. 6,4 tys. sklepów. Przychody ze sprzedaży handlowego giganta poza USA wynoszą 140 mld dolarów rocznie, z czego 5 mld dolarów to sprzedaż w kanale online. Sprzedaż za pośrednictwem e-commerce szczególnie kluczowa jest na rynku Wielkiej Brytanii - odpowiada tam za 4-5 proc. całkowitych przychodów. W przypadku sieci Walmart (w Wielkiej Brytanii pod szyldem Asda), odpowiada też za 100 proc. całkowitego wzrostu.

- Firmy działające zarówno offline, jak i online, będą miały w przyszłości wyraźną przewagę. Będą w stanie śledzić zachowanie konsumenta we wszystkich formatach. Tradycyjny handel detaliczny dostarcza olbrzymiej wiedzy w takich tematach, jak merchandising oraz o tym, co wpływa na decyzje konsumenckie. Biznes online jest fantastyczny, jeśli chodzi o obszar analizy sprzedaży. Gdy zestawimy jedno z drugim, uzyskamy świetną kombinację - powiedział "Times of India" Cheesewright.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,19

  • Śr

    4,27

  • Min

    3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane