Walmart tworzy inkubator technologiczny

Autor: dlahandlu.pl 24 marca 2017 09:45

Walmart utworzył Store No. 8, inkubator technologiczny, który będzie miał siedzibę w Dolinie Krzemowej. Na czele przedsięwzięcia stanął Marc Lore, szef firmy ds. e-commerce, który dołączył do Wamlarta po przejęciu przez sieć platformy Jet.com.

Na konferencji Shoptalk w Las Vegas, Lore powiedział, że Shop No. 8 będzie działać we współpracy ze startupami, które specjalizują się w obszarach obejmujących robotykę wirtualną, VR czy sztuczną inteligencję.

Zdaniem "The New York Times"  inkubator będzie się zajmował znalezieniem nowych technologii, które mogą okazać się przydatne, a także pomagać w tworzeniu nowych startupów. Będzie również prowadzić strategiczne partnerstwo z innymi obiecującymi młodymi firmami handlu elektronicznego.

Przemawiając na Shoptalk, Lore powiedział, że Walmart ma przewagę nad sprzedawcami internetowymi typu pure-play ze względu na dużą sieć sklepów, które przyciągają klientów do takich produktów jak świeże jedzenie. - Każdego dnia staję się coraz bardziej przekonany o zaletach strategii omnichannel - powiedział Lore.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,79

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane