Walmart walczy z blogerem

Autor: biztok.pl 12 marca 2015 11:05

Walmart walczy z blogerem

Amerykańska sieć handlowa Walmart postanowiła wytoczyć ciężkie działa przeciwko blogerowi, który na platformie tumblr.com założył stronę walmart.horse. Jak informuje Consumerist.com, jej autor, Jeph Jacques, otrzymał już oficjalne pismo od prawników największej sieci detalicznej świata, z zarzutami naruszenia praw autorskich do chronionej nazwy Walmart - czytamy na portalu biztok.pl.

Bloger na swojej stronie zamieścił fotomontaż dostępnego publicznie zdjęcia jednego ze sklepów Walmart z... końską głową.

Jak tłumaczy autor pomysłu, samo zdjęcie, jak i cała strona walmart.horse, jest parodią i dlatego podlega pod formułę fair use, czyli uczciwego użycia.

Tymczasem prawnicy Walmart w oficjalnym piśmie przekonują, że adres, pod którym funkcjonuje blog Jepha Jacquesa jednoznacznie nawiązuje do nazwy sieci i sugeruje, że koncern uczestniczy lub popiera to przedsięwzięcie. Firma dała blogerowi 14 dni na zaprzestanie używania adresu - pisze biztok.pl.

Jacques jednak nie składa broni. W odpowiedzi na żądania prawników Walmart oświadczył, że chętnie zamieści stosowne dementi na stronie. Jednocześnie dodaje, że jest gotów zamieścić także wizerunek jakiegokolwiek innego zwierzęcia, wskazanego przez koncern.

Swoje dzieło Jeph Jacques określa jako postmodernistyczny dadaizm, sztukę absurdu i przyznaje, że dokładnie takiej reakcji koncernu Walmart się spodziewał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane