Walmart wymienia oświetlenie - zużycie energii zostanie zredukowane o 40 proc.

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 11 kwietnia 2014 10:07

Walmart i GE przeprowadzają wymianę oświetlenia w sklepach sieci. Dzięki inwestycji Walmart zredukuje zużycie energii na jeden sklep o 40 proc.

Walmart ogłosił plany zakupu energooszczędnego oświetlenia sufitowego w technologii LED od GE Lighting. Inwestycja obejmie wszystkie nowe obiekty w USA, sklepy w Azji i Ameryce Łacińskiej oraz sieć ASDA w Wielkiej Brytanii. Dzięki nowej technologii zużycie mocy oświetleniowej spadnie o 40 proc. na sklep w stosunku do wcześniej stosowanych rozwiązań a firma postawi kolejny krok przybliżający ją do osiągnięcia celu zrównoważonego rozwoju - redukcji zużycia energii w budynkach sieci o 20 proc. do 2020 r. Dla firmy Walmart jest to największy w historii zakup oświetlenia LED od GE.

- Staraliśmy się znaleźć i wykorzystać skalę rozwiązania opartego o technologię LED, które zapewni oszczędność kosztów i wysoką jakość. Współpracując obecnie z GE, przecieramy szlaki, aby technologia ta była standardem w branży detalicznej - powiedział Doug McMillon, prezes
i dyrektor generalny sieci Wal-Mart Stores, Inc. 

Oświetlenie na głównym poziomie sprzedażowym w sklepie odpowiada za 90 proc. całkowitego zużycia światła w każdym budynku. Tylko w USA, wprowadzenie technologii LED zmniejszy zużycie energii o 5 proc. w każdym punkcie. Nowa technologia ma o wiele dłuższy cykl życia i oferuje znaczne oszczędności w kosztach utrzymania.

Instalacja oświetlenia LED produkcji GE rozpocznie się w kwietniu w lokalizacjach należących do sieci ASDA. Tylko w 2014 r. transakcja między siecią Walmart i GE obejmie na poszczególnych rynkach:
- Brazylia: 34 sklepy (cztery nowe, 30 zmodernizowanych); 41 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Ameryka Centralna: 10 nowych sklepów; 54-59 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Chiny: 40 sklepów (24 nowe, 16 zmodernizowanych); 42 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Meksyk: 37 nowych sklepów; 45 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Wielka Brytania: 10 nowych sklepów; 45-51 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- USA: 100-120 nowych sklepów, 15 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie

Dzięki przejściu na technologię LED, zużycie energii spadnie w USA o 340 MWh w każdym obiekcie, a koszty z tego tytułu spadną rocznie o ponad 100 000 zł na sklep. W skali 200 nowych sklepów, w których Walmart planuje wprowadzić w ciągu kolejnych dwóch lat oświetlenie sufitowe w technologii LED, oszczędności sięgną 620 milionów kWh na przestrzeni kolejnych 10 lat. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,56

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane