PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Walmart zatrudni przed świętami aż 55 tys. dodatkowych pracowników

Autor: Onet.pl 29 września 2013 12:22

Jeden z największych pracodawców prywatnych w Stanach Zjednoczonych planuje zwiększyć zatrudnienie przed zbliżającym się, wielkimi krokami, okresem świątecznym. Sieć Walmart ma planach zatrudnić aż 55 tysięcy nowych pracowników - informuje Onet.pl.

Sezon świąteczny z roku na rok zaczyna się coraz wcześniej. W centrach handlowych można w już w październiku podziwiać dekoracje, których elementami są choinki i wesołe elfy, pomocnicy świętego Mikołaja. Patrząc na plany zwiększenia zatrudnienia przez Walmart, można powiedzieć, że ten sezon świateczny będzie lepszy od ubiegłorocznego. Amerykańska sieć supermarketów planuje bowiem znacząco zwiększyć zatrudnienie w okresie świątecznym.
Jak donosi portal newsfeed.time.com i internetowa strona The Wall Street Journal, gigant chce dodatkowo zatrudnić aż 55 tysięcy osób. To jednak nie wszystko. Jak donoszą zagraniczne media Walmart zamierza również zatrudnić na pełen etat 35 tysięcy osób, które wcześniej pracowały w niepełnym wymiarze godzin. Co więcej, kolejnych 35 tysięcy pracowników tymczasowych ma przejść na pracę w niepełnym wymiarze godzin.
Walmart chwali się na swojej stronie internetowej, że tygodniowo wszystkie jego sklepy, funkcjonujące pod różnymi brandami, odwiedza 245 milionów klientów. Firma ma placówki w aż 27 krajach i zatrudnia z nich 2,2 miliona osób (w samych Stanach Zjednoczonych ma 1,3 miliona pracowników).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane