PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Warbud generalnym wykonawcą Tarasów Zamkowych

Property News 15 kwietnia 2013 14:47

15 kwietnia 2013 roku został wybrany generalny wykonawca Tarasów Zamkowych - projektu Immofinanz Group w Lublinie. Została nim firma Warbud z Warszawy. Otwarcie Trasów Zamkowych planowane jest jesienią 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 480 milionów zł.

- Jesteśmy przekonani, że wybór firmy Warbud na generalnego wykonawcę lubelskiej inwestycji IMMOFINANZ Group gwarantuje realizację projektu wysokiej jakości oraz zgodnie z planowanym harmonogramem - informuje Jacek Wesołowski, Dyrektor Polskiego Oddziału IMMOFINANZ Group.

Prace budowlane związane z fundamentami pod Tarasy Zamkowe prowadzone są od października ubiegłego roku. Firma Soletanche - wykonawca na ścianę szczelinową i wykop - wykonała już okrąg ściany szczelinowej na głębokość 18 metrów. Ściana szczelinowa stanowić będzie fundament dla całego obiektu oraz ściany części podziemnej. Obecnie trwają prace związane z wykopem podziemnej części kompleksu.

-Generalny wykonawca wszedł już na plac budowy i płynnie kontynuuje wykonanie prac budowlanych - dodaje Jacek Wesołowski.

Równolegle do prac budowlanych Immofinanz Group prowadzi prace związane z budową układu komunikacyjnego.

- Zgodnie z umową zawartą z miastem, Spółka zainwestowała 50 milionów złotych na realizację rozwiązań komunikacyjnych w najbliższym otoczeniu Tarasów Zamkowych. Ponad 20 milionów z powyższej kwoty zostanie przeznaczone na inwestycje związane z przebudową ronda Lubelskiego Lipca 80'. Rozpoczęcie prac związanych z przebudową układu komunikacyjnego planowane jest w połowie 2013 roku. Zakończenie tych prac przewidziane jest na połowę roku 2014 - informuje Jacek Wesołowski.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tarasy Zamkowe powstanie w centrum Lublina, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Na 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się 150 lokali handlowo-usługowych - w tym kawiarni, restauracji i obiektów o charakterze rozrywkowym. Trzy poziomowy parking podziemny pomieści 1400 wygodnych miejsc postojowych. Znajdzie się tam także miejsce na supermarket o powierzchni 2 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane