Warren Buffet wprowadza do Polski kolejny koncept restauracyjny

Autor: dlahandlu.pl 15 grudnia 2015 14:03

16 grudnia br. należąca do Warrena Buffeta sieć Dairy Queen otworzy pierwszą w Polsce, a tym samym pierwszą w Europie, restaurację DQ Grill & Chill. Lokal zostanie otwarty w strefie food court w nowej części Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie.

Dairy Queen ma w Polsce już dwa lokale: jeden przy warszawskim Nowym Świecie, drugi zaś również w Wola Parku. Oba jednak działają w koncepcie kawiarni lodowych i oferują wyłącznie lody, desery i torty lodowe. Nowo otwierana restauracja DQ Grill & Chill oferować będzie pełne menu: zarówno dania na ciepło jak i lody, desery i torty lodowe.  

Pierwszy lokal Dairy Queen z amerykańskimi lodami otwarto w 1940 roku w stanie Illinois, USA. W latach 70-tych XX w. rozpoczęto ekspansję na rynki Azjatyckie oraz Bliskiego i Środkowego Wschodu, cały czas rozwijając się w segmencie lodów i deserów lodowych. W kolejnych latach oferta firmy rozszerzyła się o potrawy podawane na ciepło (m.in. burgery wołowe, kurczaki i wrapy oraz sałatki). W roku 2001 otwarto pierwszą restaurację pod marką DQ Grill & Chill, serwującą zarówno lody jak i dania na ciepło. Teraz firma posiada więc dwa formaty lokali: oferujące tylko lody pod marką Dairy Queen oraz oferujące zarówno lody jak i dania na ciepło pod marką DQ Grill & Chill. Oba koncepty będą rozwijane w Polsce.

Obecnie Dairy Queen należy do holdingu Berkshire Hathaway, którego głównym udziałowcem jest Warren Buffet. Dziś to jedna z największych na świecie sieci franczyzowych w swoim segmencie i jedna z 20 największych sieci restauracji w USA. Dairy Queen posiada ponad 6,000 restauracji w USA i Kanadzie oraz prawie 1,300 w innych krajach świata (m.in. W Meksyku, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji). Marki do tej pory nie było jednak w Europie. Wejście do Polski jest dla spółki początkiem ekspansji na naszym kontynencie. W ciągu pięciu lat w Polsce ma powstać 26 placówek.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,14

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane