PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Warszawa i Ściana Wschodnia najlepszymi lokalizacjami pod projekty handlowe

Property News 19 września 2014 10:23

Inwestorzy powierzchni handlowych wciąż poszukują nowych lokalizacji. Na celowniku są obecnie przede wszystkim małe i średnie miasta, jednak potencjał leży także w większych aglomeracjach.

Zdaniem Agnieszki Mielcarz, dyrektor Działu Retail Asset Management w firmie Knight Frank, wciąż najbardziej interesującym rynkiem jest Warszawa.

- Warszawa jest rynkiem, na którym firmy inwestują i nadal będą inwestować najchętniej. Zarówno, jeśli chodzi o zakup obiektów handlowych, jak również o inwestycje w modernizację centrów starszej generacji. Modernizacja okazuje się niezwykle atrakcyjna, bowiem zysk wydaje się pewny i nie tak długoterminowy, jak ten w przypadku nowych projektów - tłumaczy Agnieszka Mielcarz.

Dyrektor w Knight Frank za niezwykle obiecujące uważa także rynki handlowe w miastach na tzw. "Ścianie Wschodniej". - Do tej pory były one stosunkowo słabo nasycone, ale posiadają ogromny potencjał. Wynika on z niewielkiej konkurencji, jak i z uwarunkowań geograficznych związanych z napływem klientów z krajów wschodnich - dodaje Mielcarz.

Zdaniem przedstawicielki Knight Frank, potencjał Polski jest wciąż bardzo duży, a niezwykle interesujący wydaje się być na tym tle handlowy rynek Trójmiasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane