PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Warszawa jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Autor: Jones Lang LaSalle 21 listopada 2011 13:18

Warszawa jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Warszawa nadal uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji nie tylko w Polsce, ale również w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Brak nowych powierzchni handlowych w III kw. 2011 r., w połączeniu z 1 proc. wskaźnikiem pustostanów wpływa na wzrost zainteresowania stolicą zarówno wśród sieci handlowych, jak i deweloperów. Rosnący potencjał rynku wynika również z rozwoju nowych dzielnic miast - wynika z raportu Jones Lang LaSalle "Warszawski Rynek Nieruchomości" (stan na koniec III kw. br.).

Jak podaje firma, w III kw. 2011 r. w budowie były jedynie dwa obiekty, zlokalizowane w centrum miasta: Wolf Bracka (10 000 mkw.) oraz Galeria Miejska Plac Unii (16 250 mkw.). Aktualnie wiele projektów znajduje się w fazie planowania, które po oddaniu do użytkowania mogą mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie istniejących już obiektów handlowych. Do grona aktywnych graczy na rynku warszawskim należy zaliczyć GTC (2 centra), Atrium, Neinver oraz Tesco.

Zmienia się wyraźnie obraz głównych ulic handlowych. Luksusowe marki, takie jak Escada i MarcCain przeniosły się do nowo oddanego biurowca Mokotowska Square. Otwarcie flagowego sklepu H&M przy ul. Nowy Świat podniosło atrakcyjność tego rejonu, podobnie jak pojawienie się butiku nowej, niemieckiej marki Rena Lange w rejonie Placu Trzech Krzyży. Przy ulicy Marszałkowskiej natomiast swój sklep otworzył Peacocks.
W 3 kw. 2011 r. swoje pierwsze sklepy na polskim rynku otworzyły takie marki jak: Desigual, Groovy Kids, Jogen Fruz oraz długo oczekiwany GAP. Dodatkowo, niedługo swoją działalność w Polsce rozpocznie również szwedzka sieć Jula. Jej pierwsze markety pojawią się w parkach handlowych na Targówku i w Jankach.

Stawki czynszowe utrzymują się na stałym poziomie. Czynsz za najlepsze lokale do 100 mkw. w wiodących centrach handlowych waha się w granicach od 70€ do 90€/ mkw./ m-c. Stabilne są również stawki przy głównych ulicach (Nowy Świat, Chmielna, Plac Trzech Krzyży, Marszałkowska) i wynoszą od 75€ do 95€/ mkw./ m-c.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane