PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Warszawa na 69. miejscu najdroższych lokalizacji handlowych. Awansowała o trzy oczka

Autor: dlahandlu.pl 20 grudnia 2012 12:14

Hong Kong wyraźnie wysunął się na prowadzenie w rankingu „Global MarketView" (Globalny rynek powierzchni handlowych) publikowanym przez CBRE, ze stawkami czynszu podawanymi w USD za stopę kwadratową na rok, wyższymi ponad czterokrotnie niż w Londynie, który zajmuje 5 pozycję na liście i ponad siedmiokrotnie wyższymi niż w Brisbane z 10 pozycji na liście.

Warszawa zajmuje 69 miejsce na liście najdroższych lokalizacji handlowych, zgodnie z danymi za 3 kwartał 2012. W drugim kwartale tego roku stolica Polski plasowała się na 72 pozycji.

"Polska pozostaje jedną z najsilniejszych gospodarek w Europie, co jednak nie przekuwa się na wysokie miejsce w rankingu czynszów. Świadczy to o olbrzymim dalszym potencjale wzrostu którego można będzie się spodziewać, gdy tylko światowe rynki wyjdą z aktualnej dekoniunktury. Przy czym również w Polsce widać rosnące rozwarstwienie produktów handlowych: najlepsze centra i najlepsze sklepy oczekują coraz wyższych stawek czynszowych, obecnie na poziomie EUR 90/ mkw./ miesiąc i więcej za najlepsze powierzchnie, podczas gdy czynsze w przeciętnych i słabych obiektach nadal spadają." - powiedziała Karina Kreja, Dyrektor w dziale doradztwa i badań rynku w CBRE w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane