PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Warszawa: Pasaż Wiecha rozczarował mieszkańców i projektantów

Autor: Gazeta Wyborcza 5 lipca 2011 11:58

Pasaż Wiecha jest martwy. Już lepiej urządzić tam targ warzywny - proponują urbaniści. Inwestycja, która miała odmienić tę część Śródmieścia, rozczarowuje nawet jej projektantów - pisze Gazeta Wyborcza Warszawa.

Na zlecienie właściciela  Domów Centrum, firma DTC Real Estate (obecnie CDI) wykonano projekt przebudowy pasażu.  Maszyny budowlane pojawiły się tu na początku lipca 2006 r. Jednak z planów nic nie wyszło. Jak pisze GW, dziś po pustym pasażu hula wiatr. Trudno znaleźć kogoś, kto nie byłby nim rozczarowany.

- W rewitalizację tego rejonu powinno się włączyć miasto. Bo teraz jest tak, jakbyśmy my pomalowali pół pokoju, a współlokator nie pomalował swojej połowy - mówi GW, Henryk Łaguna z pracowni MAAS, która opracowała projekt przebudowy. Jego zdaniem zrealizowana przez ratusz przebudowa placów przy kinie Atlantic czy przy Chmielnej to za mało. Narzeka, że miasto nie buduje parkingu podziemnego przy ul. Sienkiewicza ani placu na przecięciu pasażu i Złotej, że nie przebudowano placu obok Rotundy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • dabeat 2011-07-05 13:44:03

  bo Warszawa ma pecha do Gospodarza. Ostatnim z WIZJĄ i CHĘCIAMI był Starzyński...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,78

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane