Warszawscy radni nie odpuszczą marce Tiger. Będzie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

www.portalspozywczy.pl 11 sierpnia 2017 11:03

Dyskusjom na temat skandalicznej reklamy napoju energetycznego Tiger z Dniem Pamięci w tle nie ma końca. Warszawscy radni zamierzają złożyć zawiadomienie do prokuratory o możliwości popełnienia przestępstwa. Zapowiedziano oficjalną konferencję w tej sprawie.

O kontrowersyjnej reklamie mówił w Polskim Radiu 24 radny PiS w Warszawie Jacek Ozdoba. Jego zdaniem reklama wypełnia znamiona artykułu 133 kodeksu karnego, który mówi że "kto publicznie znieważa naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech". – To nie jest zwykła pomyłka jakiejś agencji PR-owskiej, tylko dywersja wobec narodu polskiego. Działanie miało na celu wprowadzenie poruszenia największych sfer godności i świętości narodu, czyli Powstania Warszawskiego, dla zysku firmy. Wpłacanie 500 tysięcy to może być kropla w morzu zysków – powiedział Jacek Ozdoba w "Polskim Radiu 24".

Według gościa Polskiego Radia 24 "powinna się skończyć era firm, które urządzają antypolską zabawę".

Tymczasem w czwartek na Twiterze były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński napisał:  "Ludziom w Maspex zabrakło wyobraźni, ale Patrioci nie powinni dołować jednej z największych nie tylko w branży firm kapitału polskiego".

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane