PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Warszawskie ulice handlowe alternatywą dla najemców

Property News 4 stycznia 2013 16:55

Choć w większości miast Polski rynek nasycony jest już powierzchniami handlowymi, według raportu CBRE, odsetek wolnych powierzchni w Warszawie wynosi zaledwie 1,6 proc. łącznych zasobów, dostępnych głównie w starszych i słabiej radzących sobie centrach. Brak wolnych powierzchni handlowych w stolicy powoduje, że najemcy coraz chętniej rozglądają się za lokalami przy głównych ulicach miasta.


- Często spotykany jest brak dobrych relacji między wynajmującym, a najemcą, a także brak szacunku w ich wzajemnej współpracy, co może budzić niechęć do wynajmu powierzchni handlowych i w efekcie może wpływać na obniżenie powodzenia obiektu handlowego na rynku lokalnym - mówi Anna Klinowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych. - W miastach, w których nie ma nadmiaru obiektów handlowych, ulice handlowe to bardzo dobra alternatywa dla najemców poszukujących nowych lokalizacji - dodaje A. Klinowska.

Według badań przeprowadzonych przez Savills, w Europie od 2009 roku nastąpił znaczny wzrost inwestycji zlokalizowanych przy głównych ulicach handlowych. Trend ten będzie się utrzymywał w ciągu następnych kilku lat, co przełoży się tym samym na wzrost liczby transakcji. Już teraz sieci handlowe coraz częściej rozważają wynajem lokali w pasażach ulicznych.

- Wszystkie nasze salony są na razie w galeriach handlowych, ale obecnie mamy 3 oferty uliczne. Mamy nadzieję, że najpóźniej w styczniu uda się nam je otworzyć - mówi Diana Paszkowska, Commercial Director CEE, Centro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane