Wartość akcji sieci Walmart spadła o 10 proc.

Autor: Money.pl 15 października 2015 14:08

Akcje właściciela amerykańskiej sieci sklepów Wal-Mart poszybowały w środę w dół aż o 10 procent. To największa jednodniowa przecena od 6 lat, której powodem były słabe przyszłoroczne prognozy finansowe spółki - informuje portal Money.pl.

Ta największa sieć supermarketów na świecie tłumaczy tę sytuację sporymi wydatkami na rozwój, m.in. w Chinach, ale według Mariusza Puchałki, analityka ING DM, do tak mocnej przeceny przyczyniły się również słabe dane z amerykańskiej gospodarki.

Wal-Mart zapowiedział, że w przyszłym roku jego zysk będzie od 6 do 10 proc. gorszy w stosunku do 2015 roku. Doniesienia te rozczarowały zarówno analityków, jak i inwestorów, co tłumaczy tak głęboką przecenę spółki. Według Mariusza Puchałki, do tak mocnej przeceny przyczyniły się również słabe dane z amerykańskiej gospodarki. Na kontynuację krótkoterminowej korekty spadkowej wpływ również miały słabsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej za wrzesień.

Według opublikowanych w środę danych, sprzedaż detaliczna w USA we wrześniu urosła o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca. Wskaźnik ten mocno zawyżyła sprzedaż samochodów, bo po jej wykluczeniu okazuje się, że w stosunku do sierpnia sprzedaż detaliczna w USA spadła o 0,3 proc.

Więcej na Money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane