PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wartość portfela nieruchomości Atrium w Polsce doszła do 1 mld euro

Autor: dlahandlu.pl 24 maja 2013 12:00

Wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium w Polsce (stanowiącego 47 proc. całkowitego portfela dochodowego w wysokości 2,2 mld EUR, na który składa się 156 aktywów) wyniosła 1,0 mld EUR i wzrosła nieznacznie od 31 grudnia 2012 r.

Polski portfel Atrium wypracował wzrost GRI na poziomie 2,9 proc. w stosunku do ubiegłego roku, osiągając wartość 19,1 mln EUR za pierwszy kwartał 2013 r., natomiast GRI w ujęciu like-for-like (według definicji EPRA) wzrosł o 1,7 proc. - do 18,9 mln EUR.  Komercjalizacja wszystkich 21 aktywów (według definicji EPRA) utrzymała się na poziomie 97 proc. W ramach komercjalizacji centrum Atrium Felicity w Lublinie podpisano wstępne umowy na wynajem 87 proc. powierzchni przy średnim terminie wynajmu 6 lat. Jednocześnie trwa pierwsza faza rozbudowy centrum Atrium Copernicus w Toruniu - obecnie realizowany jest etap rozbudowy parkingu.

 Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach: wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext pod symbolem ATRS. W Polsce Atrium posiada 21 działających obiektów handlowych. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu oraz Atrium Mosty w Płocku. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 389 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane