PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Waspol prognozuje na koniec roku przychody w wysokości ponad 300 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 4 stycznia 2011 12:52

Zarząd Waspol S.A. podał prognozę skonsolidowanych wyników finansowych Grupy kapitałowej Waspol S.A. na rok 2011. Według niej przychody spółki maja wynieść ponad 300,8 mln zł, a zysk netto - ponad 3,67 mln zł.

Prognoza została skonstruowana w oparciu o: wzrost wielkości sprzedaży wynikający z przejęć dokonanych w 2010 roku i planowanych na początek 2011 roku; kontynuacji w 2011 roku procesu restrukturyzacji kosztów; wzrost efektywności, uzyskany w wyniku zmiany organizacji centrów logistycznych dokonanej w 2010 roku dostosowującej rozmieszczenie i wielkość centrów logistycznych do zwiększonego obszaru działalności Grupy Waspol S.A.

3 stycznia br. została podpisana ostateczna umowa dotycząca zakupu wybranych składników majątkowych i powstrzymania się od działań konkurencyjnych przez Piwex Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. Piwex jest przedsiębiorstwem od 20-stu lat zajmującym się dystrybucją alkoholu na terenie województwa lubelskiego. Roczna wartość obrotów przejmowanego podmiotu w 2010 roku jest szacowana na ponad 40 milionów złotych. Dokonanie tej akwizycji znacząco wpłynie na wzrost wartości sprzedaży i poprawę wyników finansowych w 2011roku. Poprzez przejęcia Waspol umacnia pozycję lidera na rynku dystrybucji piwa w centralnej i północno- wschodniej Polsce. Spółka będzie konsekwentnie rozszerzała skalę i obszar działalności w celu dalszej poprawy wyników finansowych i wzrostu wartości firmy.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane